Sędziowie NSA

 

Sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego*:

 

Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego

Jacek Chlebny 

 

 

Skład Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego

Przewodniczący Kolegium:

Jacek Chlebny                                 

Członkowie Kolegium: 

  1. Bogucki Stanisław
  2. Dudra Dariusz                                  
  3. Jaśniewicz Maciej                             
  4. Kabat-Rembelska Joanna                
  5. Korycińska Małgorzata                    
  6. Miron Małgorzata                             
  7. Rudowski Jan                        
  8. Rysz Małgorzata                               
  9. Siegień Jerzy                                     
  10. Stojanowski Marek                           
  11. Ślusarczyk Zbigniew            
  12. Wiatrowski Roman                           
  13. Zirk-Sadowski Marek                          

Izba Finansowa:

  1. Jan Rudowski - Prezes Izby Finansowej, Wiceprezes NSA 
  2. Stefan Babiarz
  3. Stanisław Bogucki- Zastępca Przewodniczącego Wydziału III Izby Finansowej 
  4. Paweł Borszowski
  5. Jacek Brolik – Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi
  6. Beata Cieloch
  7. Arkadiusz Cudak
  8. Anna Dalkowska
  9. Bogusław Dauter
  10. Anna Dumas - Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie
  11. Dominik Gajewski
  12. Jan Grzęda
  13. Antoni Hanusz
  14. Maciej Jaśniewicz
  15. Tomasz Kolanowski - Zastępca Przewodniczącego Wydziału II Izby Finansowej
  16. Marek Kołaczek
  17. Zbigniew Łoboda
  18. Sylwester Marciniak  - Przewodniczący Wydziału Informacji Sądowej
  19. Artur Mudrecki 
  20. Izabela Najda-Ossowska
  21. Małgorzata Niezgódka–Medek - Przewodnicząca Wydziału I Izby Finansowej
  22. Marek Olejnik
  23. Danuta Oleś
  24. Ryszard Pęk
  25. Jerzy Płusa
  26. Sławomir Presnarowicz
  27. Hieronim Sęk - Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego NSA
  28. Jolanta Sokołowska
  29. Wojciech Stachurski - Prezes WSA w Białymstoku 
  30. Roman Wiatrowski  - Zastępca Przewodniczącego Wydziału I Izby Finansowej
  31. Krzysztof Winiarski - Przewodniczący Wydziału III Izby Finansowej
  32. Bartosz Adam Wojciechowski - Naczelnik Wydziału IV w Biurze Orzecznictwa
  33. Małgorzata Wolf–Kalamala
  34. Aleksandra Wrzesińska–Nowacka – Przewodnicząca Wydziału II Izby Finansowej
  35. Gabriela Zalewska-Radzik
  36. Tomasz Zborzyński
  37. Marek Zirk-Sadowski - Dyrektor Biura Orzecznictwa 
  38. Janusz Zubrzycki

 

Izba Gospodarcza:

  1. Zbigniew Czarnik
  2. Dorota Dąbek
  3. Dariusz Dudra
  4. Małgorzata Grzelak
  5. Gabriela Jyż
  6. Joanna Kabat–Rembelska - Zastępca Przewodniczącego Wydziału II Izby Gospodarczej
  7. Hanna Kamińska - Przewodnicząca Wydziału I Izby Gospodarczej
  8. Małgorzata Korycińska - Przewodnicząca Wydziału II Izby Gospodarczej
  9. Michał Kowalski 
  10. Wojciech Kręcisz
  11. Andrzej Kuba
  12. Piotr Pietrasz
  13. Piotr Piszczek
  14. Cezary Pryca
  15. Małgorzata Rysz
  16. Joanna Salachna 
  17. Joanna Sieńczyło – Chlabicz – Naczelnik Wydziału III w Biurze Orzecznictwa 
  18. Andrzej Skoczylas
  19. Beata Sobocha-Holc  
  20. Krystyna Stec
  21. Mirosław Trzecki
  22. Henryk Wach
  23. Joanna Wegner

 

Izba Ogólnoadministracyjna:

  1. Jacek Chlebny - Prezes NSA
  2. Jerzy Siegień  - Prezes Izby Ogólnoadministracyjnej, Wiceprezes NSA  
  3. Iwona Bogucka
  4. Roman Ciąglewicz
  5. Grzegorz Czerwiński
  6. Arkadiusz Despot–Mładanowicz – Naczelnik Wydziału I w Biurze Orzecznictwa
  7. Maciej Dybowski
  8. Tamara Dziełakowska
  9. Zofia Flasińska - Przewodnicząca Wydziału II Izby Ogólnoadministracyjnej
  10. Wojciech Jakimowicz - Zastępca Przewodniczącego Wydziału Informacji Sądowej
  11. Andrzej Jurkiewicz
  12. Leszek Kiermaszek - Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach
  13. Zdzisław Kostka - Rzecznik Dyscyplinarny NSA 
  14. Mariola Kowalska
  15. Elżbieta Kremer
  16. Marzenna Linska–Wawrzon
  17. Aleksandra Łaskarzewska
  18. Anna Łuczaj
  19. Małgorzata Masternak–Kubiak
  20. Wojciech Mazur– Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie
  21. Paweł Miładowski
  22. Małgorzata Miron - Zastępca Przewodniczącego Wydziału II Izby Ogólnoadministracyjnej
  23. Czesława Nowak-Kolczyńska
  24. Monika Nowicka
  25. Małgorzata Pocztarek - Przewodnicząca Wydziału III Izby Ogólnoadministracyjnej
  26. Przybysz Piotr
  27. Jolanta Rudnicka - Zastępca Przewodniczącego Wydziału I Izby Ogólnoadministracyjnej
  28. Robert Sawuła
  29. Rafał Stasikowski
  30. Jerzy Stelmasiak
  31. Marek Stojanowski - Przewodniczący Wydziału I Izby Ogólnoadministracyjnej
  32. Przemysław Szustakiewicz
  33. Zbigniew Ślusarczyk
  34. Andrzej Wawrzyniak
  35. Mirosław Wincenciak
  36. Marian Wolanin - Zastępca Dyrektora Biura Orzecznictwa 
  37. Tomasz Zbrojewski
  38. Zygmunt Zgierski
  39. Teresa Zyglewska
  40. Olga Żurawska-Matusiak

                       

Biuro Orzecznictwa

  1. Marek Zirk-Sadowski -  Dyrektor Biura Orzecznictwa
  2. Marian Wolanin - Zastępca Dyrektora Biura Orzecznictwa 

 

Wydział Informacji Sądowej:

  1. Sylwester Marciniak – Przewodniczący Wydziału Informacji Sądowej
  2. Wojciech Jakimowicz - Zastępca Przewodniczącego Wydziału Informacji Sądowej

 

Rzecznik Dyscyplinarny 

  1. Zdzisław Kostka - Rzecznik Dyscyplinarny NSA
  2. Hieronim Sęk - Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego NSA

 

*poza sędziami NSA przeniesionymi do orzekania w wsa na podstawie art. 94 ustawy z dnia 30 sierpnia 2020 r. Przepisy wprowadzające ustawę Prawo o ustroju sądów administracyjnych i ustawę Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r., Nr 153, poz. 1271)