Wydarzenia, wizyty, konferencje

< powrót

 

2016-05-16

14 maja 2016 r. odbyła się Noc Muzeów w Naczelnym Sądzie Administracyjnym

Naczelny Sąd Administracyjny już po raz drugi otworzył swój gmach podczas Nocy Muzeów. Organizatorzy wspólnie z Archiwum Akt Nowych zaprezentowali zwiedzającym m.in. projekcje filmów historycznych, wykłady, prezentacje wystaw dokumentujących początki i współczesność sądów administracyjnych, grę terenową dla dzieci, prezentację elementów służby Policji Sądowej, ekspozycje interesujących zbiorów muzealnych i archiwaliów związanych z sądownictwem, a także symulację rozprawy sądowej przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Ideą Nocy Muzeów z udziałem Naczelnego Sądu Administracyjnego było nie tylko zaprezentowanie warunków pracy sędziów i pracowników tego Sądu, lecz także jego historii, a nade wszystko pokazanie gmachu sądowego jako miejsca przyjaznego dla osób do niego przybywających.

Żywimy nadzieję, że Noc Muzeów w Naczelnym Sądzie Administracyjnym umożliwiła zrozumienie roli, jaką sądownictwo administracyjne pełniło w czasach minionych i pełni obecnie w demokratycznej Rzeczpospolitej.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zapraszamy na kolejne edycje Nocy Muzeów w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.

Szczegółowy program Nocy Muzeów w NSA (ulotka)