Noc Muzeów

Już od 2015 r. Naczelny Sąd Administracyjny bierze udział w organizowanej co roku Stołecznej Nocy Muzeów. Ideą Nocy Muzeów w Naczelnym Sądzie Administracyjnym jest nie tylko zaprezentowanie warunków pracy sędziów i pracowników tego Sądu, lecz także jego historii, a nade wszystko pokazanie gmachu sądowego jako miejsca przyjaznego dla osób do niego przybywających. Od 2016 r. współorganizatorem wydarzenia jest Archiwum Akt Nowych, a udział w nim biorą także inne instytucje zajmujące się badaniem historii, kulturą i sztuką. W trakcie Nocy Muzeów prezentowane są symulacje rozpraw sądowych, wystawy, ekspozycje interesujących zbiorów muzealnych i archiwaliów związanych z sądownictwem oraz historią naszego kraju. Odwiedzający mają okazję wysłuchać zorganizowanych w ramach wydarzenia koncertów i recitali. Bardzo dużą popularnością wśród najmłodszych zwiedzających cieszą się niezmienne się gry, konkursy (historyczne, plastyczne itp.) z nagrodami, rodzinna gra terenowa „Sądowa przygoda” oraz pokazy elementów wyposażenia służby Policji Sądowej i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Noc Muzeów w NSA – 2018

W dniu 19 maja 2018 r. Naczelny Sąd Administracyjny już po raz czarty otworzył swój gmach podczas Nocy Muzeów. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział blisko 1,2 tys. zwiedzających
więcej >

Noc Muzeów w NSA – 2017

W dniu 20 maja 2017 r. Naczelny Sąd Administracyjny już po raz trzeci otworzył swój gmach podczas Nocy Muzeów. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział blisko 1,3 tys. zwiedzających.
więcej >

Noc Muzeów w NSA – 2016

Naczelny Sąd Administracyjny już po raz drugi otworzył swój gmach podczas Nocy Muzeów. Organizatorzy wspólnie z Archiwum Akt Nowych zaprezentowali zwiedzającym m.in. projekcje filmów historycznych, wykłady, prezentacje wystaw dokumentujących początki i współczesność sądów administracyjnych, grę terenową dla dzieci, prezentację elementów służby Policji Sądowej, ekspozycje interesujących zbiorów muzealnych i archiwaliów związanych z sądownictwem, a także symulację rozprawy sądowej przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.
więcej >

Noc Muzeów w NSA – 2015

16 maja 2015 r., w godzinach od 18.00 do 1.00 w nocy Naczelny Sąd Administracyjny zaprosił wszystkich chętnych na "Noc Muzeów". Zwiedzającym udostępniona została wystawa „XXXV-lecie Naczelnego Sądu Administracyjnego – historia sądownictwa administracyjnego w Polsce od Najwyższego Trybunału Administracyjnego do Naczelnego Sądu Administracyjnego”
więcej >